صفحه اصلی

خبرها
مقاله ها
نرم افزار
بخش آموزش
پیوندها
اعضا
درباره کرمان
آلبوم عکس
گردشگری
تازه ها
ارتباط با ما
مطالب کوتاه و خواندنی
نقشه سایت

وضع هوای کرمان

وضع هوای دیگر شهرها

آمار سایت

نظر سنجی

معرفی نرم افزارهای جغرافیایی

 1. نرم افزار مجموعه کتاب  الکترونیکی جغرافیای (1)و کتاب جغرافیای استان کرمان

 2. نرم افزار دانلود تصاویر ماهواره ای گوگل ارث

 3. نرم افزار دایره المعارف جامع انکارتا و بریتانیکا

 4. نرم افزار اطلس جغرافیایی ایران

 5. نرم افزار اطلس جغرافیایی جهان

 6. نرم افزار دل عالم (تولید مرکز کزمان شناسی)

 7. نرم افزار کرمان گنجینه تاریخ(تولید سازمان گردشگری ومیراث فرهنگی کرمان)

 8. نرم افزارسیمای جهانگردی استان کرمان

 9. نرم افزار کاوش در آسمان

 10. نرم افزاردانستی های فضا وعالم هستی

 11. نرم افزارهای GIS آرک اینفو / آرک ویو / آرک جی آی اس


نرم افزار کتاب الکترونیکی جغرافیای ۱و استان کرمان

مجموعه کتاب الکترونیکی جغرافیای 1 وکتاب جغرافیای استان کرمان شامل کلیه دروس این دو کتاب و به شیوه چند رسانه ای (مولتی میدیا)با استفاده از تصویر و عکس و نقشه و متن و جدول و نمودار و توضیحات صوتی ارایه گردیده است .بعضی مباحث پیچیده دروس با استفاده از تصاویر متحرک و کلیپ های تصویری و تصاویر انیمشن فلش به شکل بسیار ساده وقابل درک ارایه شده است.در انتهای هر فصل سوالات ارزشیابی آن بخش آورده شده است  ودر پایان نیمه اول ونیمه دوم کتاب نیز آزمون کلی و جامع منطبق با بارم بندی کتب درسی گنجانده شده است .و همچنین در پایان هر فصل منابع کتبی شامل (کتب و مجلات و مقاله ها) ومنابع اینترنتی و نرم افزار آموزشی جهت مطالعه بیشتر موضوعات آن فصل معرفی شده است .این مجموعه حاصل تلاش وکوششآقای جلالی فر از سال تحصیلی 1384-1383تا کنون می باشد که با استفاده از نرم افزار های گوناگون مانند پاور پوینت ومولتی میدیا بیلدر و تحت ویندوز  XPتهیه گردیده است و قابل استفاده کلیه دانش آموزان ودبیران جغرافیا و علاقه مندان آن می باشد .جهت تهیه این نرم افزار  می توانند از طریق ایمیل jelali2005@yahoo.com یا شماره تماس 09131996879  با ما در تماس باشید . گروههای آموزشی جغرافیای استانها و مناطق و شهرستانها در صورت درخواست این نرم افزار در تیراژ زیاد از تخفیف  ویژه بهرمند خواهند شد. 

 

 


نرم افزار دا نلود تصاویر ماهواره ایGoogle earth) )

به تازگی شرکت بزرگ گوگل(Google)نرم افزاری را ارائه نموده است به نام Google earth که دغدغه جغرافیدانان و عموم مردم را جهت دسترسی آسان و مجانی به تصاویر ماهواره ای  را به پایان رسانده است . این نرم افزار را می توان از طریق سایت www. Earth.google.com دریافت نمود و ظرفیت آن MG 9.9 است بنابراین از طریق سیستم هایی با سرعت و حافظه بالا وتوسط خطوط پر سرعت اینترنتی قابل دریافت است.

 بعد از دریافت این نرم افزار و ورودبه صفحه اصلی آن که می بایست در همه حال به اینترنت اتصال داشت آسمان پر ستاره و کره زمین نمودار می گردد .این کره را می توان هم به وسیله دکمه های شبیه یک فلش خمیده  زیر صفحه اصلی  و هم به کمک کلیک و حرکت ماوس در جهات مختلف جغرافیایی چرخاند و نقطه دلخواه خود را انتخاب نمود و با دو بار کلیک ماوس می توان آن نقطه را زوم نمود البته باید چند لحظه منتظر ماند تا به تدریج بعد از درشت نمایی تصاویر  واضح گردد وبعد از درشت نمایی زمین به قدر کافی میتوان تصاویر را در امتداد محور ارتفاعی عوارض چرخاند تا بتوان ارتفاعات را به صورت برجسته دید . وبا قرار دادن ماوس در هر نقطه تصویر شما طول و عرض جغرافیایی وارتفاع  دقیق آن نقطه  را در پایین تصویر می توانید مشاهده نماییدو همچنین شما می توانید بر روی نقطه دلخواه خود در عکس علامتی با ذکر نام آن پدیده درج نموده  وبعد  با فرمت دلخواه خود آن را در فایلی کپی  نمایید .

در تصویر زیر  نمونه ای از عکس ماهواره ای تصویر باز سازی شده منطقه کوهپایه (مسیر کوهنوردی مرغزار ) را  مشاهده می نمایید .

 


نرم افزار های دایره المعارف انکارتا و بریتانیکا

 این نرم افزار که توسط شرکت بزرگ ماکروسافت که نسخه های مختلف ویندوز را عرضه بازار می نماید تهیه شده است و دارای ورژن های متفاوتی بو ده و همه ساله نسخه جدید آن به بازار  می آید از جمله آخرین نسخه آن  Encarta 2009که تحت ویندوز XP بوده وبه راحتی قابل کپی شدن بر روی هارد دیسک کامپیوتر شماست . این نرم افزار  وسیله کمک آموزشی و مرجع بسیار مفیدی جهت آموزش موضوعات جغرافیایی است . مشابه این نرم افزار  نرم افزار دیگری تحت عنوان دایره المعارف بریتانیکا (Britannica) نیز در بازار یافت می شود اما همانند انکارتا جذابیت زیادی ندارد .

 

انجمن علمی معلمان و گروه جغرافی استان کرمان